Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Academic Level úterní 02/11/10

02.11.2010 13:45

   Na začátku schůzky nás zavedl Libor do parku a konala se první hra. Nevím, jak jí Libor nazval, ale příběh byl asi takový: „Ve středověku, když člověk někam spěchal a jel na koni, to probíhalo tak, že kůň běžel dokud mohl, a když už nemohl, tak se stalo to, že ho vzal jezdec na záda a běželi dál.“. Hra začala tak, že jsme se rozdělili do dvojic a v těch dvojicích do dvou skupin. Běžela vždy jedna dvojice z každého týmu a vyhrát se dalo tak, že jsme si dobře vsadili na to, jestli náš tým vyhraje nebo prohraje. Jeden z dvojice nesl druhého na zádech k čáře, tam se prohodili a běželi zase zpátky. Tipovalo se různými způsoby, při každém běhu jiným – jednou se tipovalo veřejně se známými kandidáty, potom nebyli známí kandidáti, pak kandidáti nevěděli výsledek a pak se tipovalo tajně. Kromě dvou pádů hra probíhala celkem hladce.

   Tématem této schůzky bylo studium v zahraničí, takže když jsme se vrátili z parku, tak už bylo v klubovně připravené promítání. První povídal o svém studiu v Americe Rozum. K vyprávění nám promítl taky nějaké fotky. Z jeho vyprávění mě zaujaly hlavně hodně američany prožívané sporty a zápasy s roztleskávačkama (doloženo fotkami :-)). Taky mě překvapilo, že jsou na studium na školách američané hrdí. Rozum taky říkal, že škola zabírala velkou část města, že v areálu vysokoškoláci trávili většinu času a že byly budovy hezky opravené. Taky je zajímavé, že se studenti tolik nespecializují a mají některé předměty společné s úplně jinými obory.

   Další, kdo nám říkal o studiu v zahraničí, byla Jana. Ta studovala ve Francii medicínu. Ukazovala nám spoustu fotek různejch památek. Taky říkala, že tam nikdo moc nepracuje, že je tam hrozná byrokracie a že mají dlouhý polední přestávky. Taky, že mají doktoři na pacienty víc času ale že ztrácej výsledky rozborů a vyšetření a mají hroznej nepořádek.

   Dál povídala Janča. Ta byla taky ve Francii ale mluvila hlavně o tom, jak se stát studentem v zahraničí. Říkala, že na Erasmus se vybírá podle znalosti jazyka, známek a snahy (třeba ubytovávání zahraničních studentů). Pak povídala o dalších možnostech – nějaké agentuře u ministerstva vnitra a nějaké iniciativy na VŠE (jak se to všechno jmenuje si nepamatuju). Celou dobu kolovalo fakt dobrý občerstvení :-).

   Potom jsme ještě hráli hru, ze které jsme si každý odnesli svůj krásně namalovaný obličej. Připravila ji pro nás Janča. Seděli jsme ve dvou řadách proti sobě a lidé v jedné řadě malovali ty v té druhé. Háček byl v tom, že se asi po minutě malující řada posouvala k dalšímu obrázku. Pak se řady prohodily. Povedla se nám společně hotová umělecká díla :-).

 

Volavka

2014 © Jan Šebetovský