Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Akce "Drevokocúr" 21.10.2009

15.11.2009 18:36

 

Sešli jsme se jako vždy ve středu před půl sedmou s juniory a pár seniory v naší „zelené“ klubovně na slovenské schůzce, kterou pro nás připravil Rozum, Jana a jejich kuchařský tým. Hned na začátek jsme si dali venku pár seznamovacích a „různěseřazovacích“ her. Pak jsme se vrátili zpátky do klubovny, kde Rozum pustil svoji prezentaci s fotkami různých měst, památek a jiných zajímavých míst po celém Slovensku. Přidal i fotky ze sportu a také videa se stručnou historií Slovenska, která byla pojata opravdu vtipně. :-)

 

Pak nám Jana pustila svoji prezentaci, ve které nás seznámila s Drevokocúrem, jenž byl při naší schůzce symbolem zastupujícím Slovensko. Po zasvěcení do tajemství Drevokocúra jsme dostali pokyny na papírkách a po skupinách jsme se mohli vydat hledat bájného Drevokocúra. Chodili jsme podle mapky po Dejvicích a postupně otevírali jednotlivé papírky. Postupně ve všech papírkách jsme měli různé otázky nebo úkoly týkající se Slovenska. Ať už překladu slovenština -> čeština, významných slovenských osobností nebo politických záležitostí. Měli jsme časový limit 40 min a byli jsme rádi, že jsme se včas dostali do klubovny. Bohužel žádná ze skupin nesplnila poslední úkol a to nalezení samotného Drevokocúra.

 

Po návratu do klubovny jsme vyhodnotili naše odpovědi (někteří dopadli líp, jiní hůř :-) a jako odměnu nám Janča a její slovenský kuchařský tým připravil báječné halušky. Po nacpání bříšek nás čekala ještě jedna aktivitka. Rozum nás rozdělil na dvě skupiny, každou odvedl jinam po klubovně, dostali jsme náčrt mapy Slovenska s namalovanými kroužky (=města) a různé nápoje v lahvích. Na etiketách jsme se dočetli město, kde se daný nápoj vyrábí a pak následovalo umístění do správného kolečka. No, párkrát jsme to museli opravovat :-), nicméně vypití všech nápojů jako odměna stála za to.:-) Pak následoval volný program a postupné rozcházení se.:-)

Keya

 

2014 © Jan Šebetovský