Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Ber Gryll

21.05.2014 18:30

Ber Gryll - 21. 5. 2014

Tak nám do Prahy taky konečně dorazilo léto. Čas vstát od hotových bakalářských i jiných prací, které už stejně nestihneme tak, jak si představujeme, a užít si trochu nefalšovaného sluníčka. A protože letos je v módě grilování - pardon - gryllování, plán vyrazit s gryllem na skryptí ostrov a udělat odpočinkovou schůzku byl na plánování vřele přijat.

Sraz na Nádrholu jsme stihli všichni, a to bylo dobře, neboť do Podhoří to jezdí jenom jednou za hodinu (Tak málo? Kde jsou ty středoškolské časy, kdy bylo takové spojení považované za úžasné...) Cestu na ostrov nám Áňa s Grizzlym, sami stěhujíce gril, zpestřili trochou morseovky a nutností skákat kus cesty po jedné noze. Ten kus byl kus. Většina se na to vykašlala po padesáti metrech, my tvrdí jsme to vydrželi asi dvě stě, pak už nohy v jen nepříliš odpružených páskových sandálech notně protestovaly.

Protože umístění ostrova je tajné, prozradím jen, že se do něj jde přes kopřivy v záplavovém pásmu, za což jsme byli všichni rádi, a pak se asi dvacet metrů brodí mělčina, což bylo na sluníčku příjemné, nebýt nutnosti táhnout basu, která se, jak známo, rychle pronese.

Na ostrově jsme zaznamenali známky bujné divoké vegetace, zbytky některých exotických druhů mlžů a bezvadné místo na močení v houští. Roztáhli jsme deky i sedátka a zatímco se dámy opalovaly, pánové po několika minutách zuřivé diskuze rozhodli, že se tentokrát obejdou bez benzínu a pomocí několika listů zápisků ze správního práva rozdělali tak prudký oheň, že první kousky byly za minutu udělané na stupeň Medium Carbon, k velké nelibosti všech čekajících.

Jinak probíhala družná zábava, protože nás dorazil poměrně slušný počet (patrně proto, že už bylo po termínu odevzdávání prací) - co si vzpomínám (a pomohly fotky), Pampe, Jíťa (a časem i Bohdan), Jola, Kleký, Drobek a Bagu, oba Martinové, Hrášek s Aničkou, Ivča, Šeby a Prófa. Došlo i na nějakou tu píseň, ale to už se začínalo stmívat. Maso i klobásky byly výborné a bylo jich dost, tak dost, že mám ještě nějaké v mrazáku. Pochutnali jsme si výtečně. Zjistil jsem navíc, že i cuketa, samozřejmě pouze náležitě opečená, se dá jíst.

Pampe se také rozhodla využít schůzku k vyhlášení výsledků voleb, tedy jejich druhého kola. S nepříliš velkým náskokem zvítězila Jíťa před Drobkem a Anežkou, kteří se tak patrně podělí o zástupcování. Uvidíme...

Kolem jedenácté hodiny nás to už přestalo bavit, od řeky (= odevšad) začalo studeně foukat a zprvu nenápadný ústup se změnil v kompletní konec. Brodit řeku v tomto směru se ukázalo jako podstatně nepříjemnější a někteří úpěli tak, že to bylo slyšet až shora z cesty. Na té jsme se rozdělili, mé kroky kupříkladu vedly (spolu s Bagu, Šebym a Drobkem) k lávce u ZOO a potom liduprázdnou Stromovkou k tak tak stihnuté poslední tramvaji na Výstavišti.

Prófa

2014 © Jan Šebetovský