Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Břišní tance aneb kapytolané se výzev nebojí

08.02.2012 18:30

Naše redakce měla exkluzivní možnost udělat rozhovor s některými z kapytolanů, kteří se zúčastnili schůzky, na které se tančili břišní tance.

Neználek : Tak jako na tuhle schůzku jsem se fakt těšil, taky to byl můj nápad, že jo. Říkali, že si máme vzít šátek kolem pasu, tak jsem si ho vzal a jelikož jsem si vygooglil, že je to svůdný tanec, udělal jsem si rozparek až….no až nahoru. Pak mě naštvalo, že jsme se museli protahovat, za prvý to bolí a za druhý, už jsem to ten den dělal.

Šeby:  Vůbec to nechápu. Kroky byly dělány moc rychle a já to nestíhal. Tak jsem musel často podávat  otázky, aby to bylo jasné. Ostatní se tomu občas smáli, ale pak všichni uznali, že moje dotazy jsou fakt vhodné a na místě.  Ještě štěstí, že tam byla ta zrcadla a já mohl bedlivě sledovat každý krok.

Martin: Schůzka dobrá. Při břišních tancích je dobré si vyhrnout triko, prý se to dá nějak zastrčit pod podprsenku a já bohužel žádnou neměl. Příště budu připravenější a vezmu si tu kroužkovou.

Terka: Břišní tance jsem už dělala. Je dobré mít cinkající šátek, moc pěkně to pak vypadá. Jelikož už jsem trošku zkušenější , tak mě z rytmu nedostal ani Neználkův rozparek- jako některé méně otrlé a  nekoncentrované jedince.

Jola: Nejdůležitější je se po tanci protáhnout. Nechápu, jak někomu může připadat 15 minut dlouhá doba, já bych se mohla protahovat celé hodiny. Škoda jen, že jsem měla kalhoty, jinak bych nohu za krk strčila.

Méďa: Héééj, tož já nevim, jestli se jim to líbilo. Koukali na mě jak sůvy z nudlí, odpověď na každou otázku jsem z nich musela páčit. Nejvíc mě znervózňoval ten kluk, co tak valil oči pokaždé, když jsem něco řekla (Kecal, pozn. red.). Mám z toho velký zážitek, chlapce jsem to nikdy tančit neviděla.

Bohdan : Hihihihi. Tancování si už moc nevybavuju, ale ty hry co byly po tom, ty mě fakt bavily. Nejvíc se mi líbilo, když si na mě vylezlo asi 5 lidí, byl to těžkej úkol je udržet, ne však pro mě. Chápejte, dělám buchty, mám fakt svaly.

Veverka:  Břišní tance se mi líbily, nejvíc ten cinkací šátek. Zumba je sice pořád lepší, ale tohle bylo taky dobrý. Když byla chvilka, udělala jsem si pár sedlehů – nemám ráda dlouhé prostoje.

Omlouvám se, že jsem nestihla vyzpovídat všechny zúčastněné, za redakci, Pampe.

2014 © Jan Šebetovský