Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Degustování vín

06.01.2009 14:50

Ochutnávání vína mělo úroveň patřičně vyvažovanou... Ajva přišel elegán v obleku (stylově, hmmm...), zato posezení na Arabesce bylo spíše pozemní. K francouzské vinné náladě DJ Arabeska pustil(a) francouzské šansóny a později Edith Piaf, ale vše bylo přehlušeno přátelskými hovory účastníků (což bylo jen vítáno). Ondra (sám? nevím...) vybral vína velice kvalitní, možná chyběl jeden obyčejný krabicák, aby nám všem bylo hned jasné, v čem je rozdíl... Někteří z nás se ale alespoň naučili barvy: bílá (mě zmátlo, že je vlastně žlutá :o)), červená, růžová, vánoční (ročník 2004 - od Ajvy - senza...).

Na kuchyňské lince nám do naší alkoholové sbírky (mimochodem na Arabesce testujeme téměř všechna (v Čechách vyráběná - a v supermarketu dostupná :o)) černá piva) přibylo několik exkluzivních lahví s vydesignovanými etiketami... teď vypadáme jako fajnšmekři (jen ty pivní láhve s tou francií trochu bijí do očí...:o).

Jedli jsme perfektní sýr (to musím zmínit ještě jednou: PERFEKTNÍ; prý z kravího mléka, byl hodně uležený a tvrdý) - parmazánoidního typu řekla bych... no, jenže Hurvi zapomněl, jak se jmenoval. Bída.. :o) Co jsem ještě zapomněla?

 

Zkrátka košt byl výborný, vypadali jsme jako skupina velice znalecky, jak jsme všichni sedíce v kruhu kroužili vínem ve sklence a sledovali jazyky, které víno nechávalo na stěnách. A v duchu mírných paradoxů (jak by řekl zase Václav Havel: "...to jsou paradoxy...") dobrá půlka Skrypťanů se po deváté odebrala ochutnávku zhodnotit ještě do nějakého restauračního zařízení a zapít žejdlíčkem chmelové limči.

 

 Winky 

 

2014 © Jan Šebetovský