Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Deskohraní

29.10.2008 14:37

Je středa 29.října 2008. Počasí je přímo ideální na hraní deskových her v klubovně. A tak jedu Devítkou na Křížek, abych spolu s ostatníma Skrypťákama strávila příjemný večer. Už v trambaji se nás sešlo hned několik - ti, co se ještě neznali se trošku poznali a potom jsme si to vesele šinuli do klubovny. Přišli jsme relativně brzy, a tak jsme čekali na zbytek.

Když nás už byla většina, rozdělili jsme se do družstev - pojmenovali jsme se Černá díra, Bílá tma a tak podobně - každé družstvo vyfasovalo několik brček a začal krvelačný závod - spočíval v tom, že jsme museli nasát brčkem útržek papírového ubrousku a běžet s ním překážkovou drahou až k našemu talíři. Tuto náročnou aktivitku (termín "hra" už prý není in) vyhrálo družstvo Černých děr, za což smělo bouchnout šampáňo.

Následovala administrativní část programu - Rozum si pro nás připravil takový minidotazníček "jak si představujete ideální mobil?", který anonymně vyhodnotí a data použije do své práce.

Dalším bodem bylo velké představování námi donesených her - každý, kdo přinesl nějakou hru o ní krátce promluvil, letmo vysvětlil pravidla a připojil nějaký další komentář. A už nám nic nebránilo v deskohraní.

To už se pak ozývaly různé zvuky - střílení kachen, kvákání, chrápání, cinkání hlavolamů... Opravdu bylo z čeho vybírat - každý si tu, myslím, přišel na své.

Během hraní nás senioři obskakovali a podstrojovali nám brambůrky, křupky, sušenky, čajíčky, limonády...

A pak náhle... Nás ÍÁ vyrušil z hraní a donutil nás, abychom si stoupli do šišoidu - po malé hádce, na jakou stranu se to vlastně máme otočit jsme stáli tak, že každý koukal na něčí záda. A stali se z nás malíři - kreslili jsme (diktované) obrázky na záda člověka před náma - chvíli svítilo sluníčko, chvíli pršelo, chvíli se bouřilo moře a tak.. Podařilo se jim nás uklidnit. A přišla na řadu debata na téma "Co budeme dělat na příštích schůzkách", která pokračovala debatou "Kdo s náma půjde na jakou akci", což přerostlo v diskusi "Kam se pojede na Silvestrpárty".

Když se tyto všechny bytostní problémy vyřešily, mohli jsme pokračovat ve hraní si. Někdo hrál deskovky, či karetní hry, někdo hrál na kytaru, někdo tancoval, někdo si lámal hlavu nad hlavolamy, někdo tancoval... No... A v tomto duchu jsme se přesunuli až k Hodině duchů - tedy k půlnoci - nejvyšší čas na Večerníčka, tudíž někteří z nás se odebrali na poslední nenoční trambaj (která nám, mimochodem, stejně ujela).

Toť ode mne všechno... Děkuji vám za příjemně prožitý večer a předávám slovo Oslíkovi, která se zdržela až do rána...

Lenki

 

Po prvních pár kolech deskových her kdosi vytáhl kytaru a za chvíli se vytvořil mimo hrající další hlouček, který se zabýval zpěvem. Ke kytaře přibyla basová kytara, housličky a flétna. Když nám odpadl hlavní kytarista, tak jsme přišli o housličky, protože se houslista chytil kytary a celá společnost se přesunula na koberec poblíž klavíru, který se také občas dočkal svého využití.... A tak se zpívalo, sem tam si ještě někdo zahrál nějakou tu deskovku, povídalo se, Rozum a Dávid lovili nějaké fotky a fotili i nás ubohé tvorečky, kteří na fotkách vypadají většinou hrozně (ale musím uznat, že se Rozumovi podařilo mi i udělat fotku, která vypadá celkem slušně, a to dokonce hned dvě). A čas si to tak nějak nenápadně šinul kolem nás, až kolem čtvrté ranní se zbylé osazenstvo uložilo ke spánku. Suku nám ještě povyprávěla pohádku s poučením na dobrou noc - o malém pejskovi, který chtěl být velký... Další slečně bylo ukázáno, jak se hraje na mravence (pro ty co netuší.... hm.... počkejte si do nějaké příští akce a někoho poproste, ať vám to vysvětlí ). Dále nás už jen postupně budily budíky a lidé mizeli. Občas to vypadalo tak, že jeden odcházel ve chvíli, kdy druhý vstával...

Oslík

 

 

A trochu jinak ...

 

Cvičili sosáčky
Dýchali slánkami
Dřepovali
Běhali dokola
Nosili papírky
Bolely nožičky

Pak

Stali se farmáři
Stříleli kachničky
Lámali hlavičky
Stavěli velhrady
Lévali lékaři

Taky

Pili kofolu
Pili čaj
Pili oranžové hnusné bublinkové svinstvo

A

Chroustali furtžerky
Chroustali dobroty
Zvedali mobily
Vodili zbloudivší
Mluvili skrypťansky

Zpívali písničky
Ničili hlasivky
Ničili hlasivky
Zpívali písničky

Pak

Zametli bordýlek
Říkali pohádky
Spali jen maličko

Ráno

Snídali piškoty
Ustlali ležení
Utekli pryč

Tom

 

Ďalšie fotky sa nachádzajú na adrese https://rozum.13zbor.sk/thumbnails.php?album=72

 

 

2014 © Jan Šebetovský