Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Druhý den silvestra

29.12.2011 08:00

Kolem osmé ráno jsme začali pomalu ospale mžourat, není divu, když vezmeme v úvahu v kolik se šlo spát. Kecal už pilně připravoval snídani a tak jsme tedy vstali, někteří pomalu jiní rychleji. Čekala nás „Anglická snídaně“ v množství tak pro dvakrát tolik lidí.

Po doplnění energie jsme se vrhli na Terčin zábavný dopolední program. Začali jsme radši poklidnější aktivitou a to stavěním špagetového mostu, konstrukce se velmi lišily, vyhrála ale ta nejjednodušší. Po tom následoval turnaj zápasů, u kterého jsme se všichni nasmáli.

Vzhledem k velmi proměnlivé sestavě účastníků musím zmínit, že se naše řady rozrostly o Martina a Báru. Po obědě a drobném poledním klidu, jsme vyrazili na výlet (už půl hodiny po plánovaném odchodu), který pro některé končil až druhý den. Když jsme vycházeli bylo ještě světlo, cestou se postupně smrákalo a tak jsme většinu času šli potmě za Kecalem, který nasadil tempo a my ho jen tušili někde před námi. Nicméně po několika hodinách jsme dorazili zas na světlo civilizace do Dobrošova, kde se od nás oddělila část výpravy, která jela autobusem zpátky spát do tepla a pod střechu což byli Bohdan, Janča a Doville a Střelka, která jela domů. My ostatní jsme si zvenku prohlédli pevnost Dobrošov a pak jsme se vydali do vybraného místa na přespání pod širým nebem.
Martin rozdělal oheň a všichni jsme se sesedli kolem, Kecal uvařil večeři – polívku s nudlemi, těch rozhodně nebylo málo. A Neználek vytáhl kytaru a hrál celý večer. Netuším v kolik jsme šli spát, ale pěkně jsme si rozložili spaní a zavřeli oči a já jsem usla téměř hned…

Áňa

2014 © Jan Šebetovský