Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Hra pro vozíčkáře

18.04.2011 16:00

Bylo, nebylo, jednoho krásného pondělního odpoledne na rušné Staroměstské náměstí přijel kočár Rudolfa II. Tento kočár táhly koně, na rozdíl od kočárů ostatních – ty táhli asistenti. Rudolf II. si začal dvořanům stěžovat „Samé zlato! Mí alchymisti vyrábějí jenom zlato. Ale čistič na boty nikdo nevymyslí. Kdo z vás vynalezne něco, co vyčistí mé královské boty, dostane se na královský dvůr!“ A dvořané se rozjeli do všech konců Prahy hledat suroviny – u knihovníka získali cukrovinky, u Žida získali hrozny, u alchymisty šumivý prášek, u princezny kulaté bonbóny a u kuchařky bylinky. Suroviny dvořané smíchali do vlastních receptů a nabídli císaři. Všechny lektvary byly tak dobré, že boty císaře změnily barvu na růžovou či zelenou a dvořané se dostali na královský dvůr.

2014 © Jan Šebetovský