Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Hra ve městě (3) 25.11.2009

01.12.2009 19:15

V nejvyšším utajení postáváme zcela nenápadní na rohu Václaváku před restaurací největšího vykořisťovatele a kapitalistickým symbolem MCdonaldem. Přijdouvši agenti: Jitka, Matěs s půvabnou spřátelelnou agentkou z Francie, Terkou a ještě jednou slečnou (dělám si 10 dřepů a proklínám toho kdo udělal nové stránky, nemůžu se dostat do galerie skrypťanů a nemůžu určit o jakého agenta jde).


Následně veliký boss Jana předává informace o hře, jaký jsou pravidla, ukoly, jak se bojuje s koulemi (papírovými, přnesli jsme si je na hru). Hned po dočtení pravidel jsme napadeni z přechodu k muzeu a namístě do jednoho pobiti. Jdeme se léčit na Václavák k lékárně. Po cestě potkáme Jiřího který nám ukradne francouzku a nechá si od ní kreslit a vyfotí se s ní. Při rozbalení první obálky víme proč, naším prvním úkolem je sehnat obrázek a fotku s 5 různými cizinci. Tak jsme se do toho dali. Korejci nám nakreslili medvídka pandu, Kanaďané, Italové taky přidali, řekové nám nakreslili přejetého člověka na ulici a nakonec jsme zneužili i naší společnici francouzku. S tou mimochodem Mates celou dobu náramně koketil a nebylo s nima k vydržení.


Další úkol jsme plnili na Náměstí republiky. Úkol byl jasný, sníst půlku povidlového koláče aniž jsme se dotkli rukama. Fotografie z této části byly radši smazány.


Další úkol bylo obejmout monument na Malostranské. To jsme v pohodě dali, hlavně díky Méďově skupině která na nás nejdříve zaútočila a pak když zjistili, že mají stejný úkol jako my, s ochotou se k nám přidala. Mimo jiné jsme k tomu zneužili řadu kolem jdoucích a mladému páru jsem přetrhli hádku.


U Stavovského divadla jsem dostali koulema zavyučenou a při hledání další trasy v mapě (totálně jsme nevěděli směr) se k nám přitočila skupinka pěkných mladíků cizinců a chtěla nám poradit kudy. Hmmm hmmm.


Nicméně stále jsme neměli cíl, vyměnění agenta  a jeho ochranu, on totiž nedorazil. V následujících chvílích jsme se prošli po městě a potkali Koblihu, který nám sdělil, že je v plánu chyba, že námi hledaná osoba na místech je, ale v jiném čase. Načež jsme se všichni setkali u Prašné brány, kde jsme se k veliké radosti kolemjdoucích opět seřezali gulema. Hra šla do ztracena...


Zašli jsem skutečně na jedno pivko, čekal jsem že nás vyrazí hned jak do lokálu vleze skupina 20ti lidí, ale nestalo se tak. Pak jsme šli dom.

Na závěr bych chtěl stejně pochválit organizační tým a Koblížka. Hra byla skvěle vymyšlená, s dobrými nápady, organizací i dějem. Jen díky tiskové chybě nedošlo k vyvrcholení v podobě předání agenta a zdárnému vítězství nějaké ze skupin.

Namaskar! Lumir

2014 © Jan Šebetovský