Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Kapytolí víkendovka v Táboře

11.11.2011 16:30


Na víkendovou jsem plánovaně dorazila o několik hodin později, akorát včas na to, abych si vyslechla pravidla pro nadcházející dny. K těm nejdůležitějším patřil zákaz požití čokolády a kafe, dvakrát denně čištění zubů (pouze v něčí společnosti), nabídnutí někomu objetí alespoň dvakrát denně, vyřčení komplimentu (pro kluky) nebo daní pusy na tvář (pro holky) před návštěvou oné místnosti.

Po rychlé večeři jsme se pustili do vybírání symbolů na skryptí tričko a jejich překreslování podle šablony. Následně jsme chvíli zpívali za doprovodu kytary a pak už jen zalezli do cizích spacáků, abychom dodrželi pravidla.

Ráno vstalo několik otužilců dřív a po rozehřátí cvičením zahučeli do vody. Pak se jali připravovat porridge s ovocem k snídani. Většina ostatních byla vzbuzena hraním na kytaru.

Následně jsme se rozdělili do stejných skupin přesně tak jako na první schůzce, kde jsme vymýšleli seznam sedmi nejdůležitějších věcí, které bychom si s sebou vzali na výlet. Pro ilustraci uvedu, co si vybrala má skupina – bochník chleba, šiška salámu, peníze, rum, nůž, voda a ještě jedna věc, na kterou si nevzpomínám. Krom toho jsme byli vyzváni přibalit k věcem ještě foťák kvůli hře.

Rozlosovali jsme si členství ve skupině adamitů, pikartů a tzv. neutrálních, kteří se měli k některé z nich přidat. Během výletu každý sbíral body např. focením rozcestníků, zvířat, přebroděním potoka a podobně, tyto se pak sčítaly v rámci skupiny, do níž patřil.

U cíle cesty -  zříceniny hradu - jsme si zahráli několik her, kterými jsme děsili náhodné kolemjdoucí („Dejte práva zelenině!“ a podobně). Vzhledem k venkovní teplotě proběhl návrat na základnu celkem rychle a myslím, že jsme všichni ocenili již připravenou teplou večeři těmi, kteří tam zůstali kvůli učení. Později večer nám Neználek představil čtvrtý rozměr Skrypty a úkoly, které se máme během následujících několika týdnů pokusit splnit (např. darování krve, příprava hlavního jídla pro někoho ze Skrypty nebo návštěva muzea).

V neděli ráno jsme se nejprve věnovali balení a úklidu, poté jsme se již s batohy vydali do města a v menších skupinkách objevovali jeho historické centrum, což někteří spojili i s návštěvou cukrárny. Na poště jsme zakoupili pohled a během cesty vlakem zpět do Prahy pak napsali pozdrav Arnoštovi.

Anežka

2014 © Jan Šebetovský