Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Kytičky do MHD 10. února 2009

20.02.2009 14:11

 Kytičky do MHD

Do úterý zbývaly 4 dny, když se nám v našich mailových schránkách objevila pozvánka na další Skryptí schůzku. Tajemnou, napínavou, záhadnou. A na ní se vyjímal nápis „Kytičky do MHD.“ Ti, co byli před Vánoci na plánovací schůzce, už něco tušili, ale ti, kteří na schůzku nemohli přijít, jen nechápavě kroutili hlavou a netrpělivě čekali, co se bude dít.

A jak tedy probíhala dnešní schůzka? Dnešní schůzka se linula ve znamení květin. Hned na začátek jsme se do role rostlin vcítili. Nejdřív jsme představovali malinké semínko, z kterého vyrůstají lístky či stonky – podle toho, jak to kdo pojal. Pak se do kytek pustil šílený vítr, květiny se kývaly sem a tam, a to tak moc, až jim z toho upadly lístky (stonky).

Následovala „zamýšlecí“ část. Janka nám vysvětlila, o co vlastně na dnešní schůzce půjde. Budeme totiž rozdávat námi vyrobené kytičky znuděným, zamyšleným lidem, kteří cestují městskou hromadnou dopravou.

Jaká je atmosféra v MHD?

Jak se tam cítíš?

Je tam smrad?

Komu ji dáme?

Jaké jsou důvody, proč právě tato osoba?

Riskneme, že naši kytičku někdo odmítne?

Když jsme nad tím vším hloubali, tak jsme si uvědomili (tedy alespoň já), že to s tím rozdáváním nebude tak jednoduché.

Poté přišla na řadu manuální část. Z papíru, špejlí a speciálních provázků jsme vytvářeli barevné a veselé kytičky. Vzniklo všemožné kvítí – od barevných blíže neurčených druhů až po žlutý Rozumův tulipán. Každý do toho vložil maximální úsilí, aby právě to jeho kvítko bylo to nejhezčí, ale ne každému ten výtvor vyšel podle jeho představ (viď Dany ☺).

A když už jsme květinek měli vyrobeno dost a stolek byl rozzářený našimi skvosty, rozhodli jsme se vše zvěčnit. Na fotografování jsme přizvali i jistou paní. Byla to pěkná nestyda – stále chtěla odhalovat své intimní partie. Pro nepřítomné – jedná se o figurínu, které neustále padala sukýnka ☺

Někteří dnešní schůzku završili v jistém restauračním zařízení. I tam zábava nevázla, spíš naopak… Jako perličku musím vypíchnout naši zkušenost s médii. V době, značně pokročilé, kdy jsme tam byli, se na televizi Óčko zobrazovali vzkazy od diváků. Rozum dostal praštěný nápad poslat jeden takový vzkaz pro Skryptu. Tato myšlenka se stala skutečností. Jenže než se zpráva na obrazovce objevila, trvalo to poměrně dlouho. Báli jsme se, že nás zcenzurovali, protože náš vzkaz oproti ostatním byl poněkud mravný a bez erotického nádechu. Ale dočkali jsme se. ☺

Schůzka byla vydařená, ostatně jako každá jiná, jen jak už poslední “zkouškovou” dobou bývá zvykem, tak v malém počtu. Kytičky bychom měli do čtrnácti dnů rozdat. Všem kytičkářům přeji hodně odvahy a málo studu! ☺

A nejen že nás Janka “přinutila” k výrobě papírových kytiček a nejen že si jich pár s sebou odnesla domů, dokonce si odnesla i tři skutečné. To proto, že Janka měla dnes narozeniny a někteří Skrypťani–gentlemani ji obdarovali kytičkou. Takže všechno nejlepší!

 

2014 © Jan Šebetovský