Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Lakros

24.05.2011 18:30

Sešli jsme se na holešovickém výstavišti. Ptáčci zpívají, sluníčko svítí a Skrypťani se rozhodli vyrazit do Stromovky. Tentokrát nás bylo mnoho (dokonce přišel i pes). Velice sportovně naladěni když jsme přečkali akademickou čtvrthodinku, aby měli šanci i opozdilci, vyrazili jsme směrem ku Stromovce. Ulehli jsme pod jedním velice sympatickým stromem uprostřed parku, Jirka nás nejprve obeznámil s krátkou historií hry. Ještě ve zkrácenější verzi to bylo asi takto: Lakros vymysleli bojechtiví Indiáni, kteří měli snížený práh bolesti. Tento boj se odehrával na velikém prostranství. Později se rozšířil mezi normální smrtelníky. Poté co Jirka uznal, že jsme zvládli základní instruktáž, dostali jsme do rukou pekelný nástroj – lakrosku. Začali jsme trénovat ve dvojicích, někdy trojicích a pak už to bylo jedno. Míčky létaly pátý přes devátý. Dostatečně vytrénování jsme se pustili do her. Sofistikovaný způsob rozdělení hráčů na „trička“ a „bez triček“ se zdálo být dostačující až do chvíle, kdy jsme zjistili, že potřebujeme týmy čtyři. Rozdělení na dvě hřiště, kde proti sobě hrají dva týmy o počtu cca šesti, nám už vyhovovalo. S prvním hřištěm nebyl problém – akorát dvě branky z klacků ve tvaru trojnožky. Druhé hřiště: děr na vymknutí kotníku a dvě provizorní batohy místo branek. I přesto jsme si všichni zahráli. Někdo si zaběhal, někdo zahrál, jiný měl alespoň pěkný výhled. Spokojenost byla všudypřítomná. Nakonec jsme si zazpívali. Schůzka byla úspěšná. Zas jsme si jenou zasportovali.

2014 © Jan Šebetovský