Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

MHD hra

22.02.2012 18:30

Sešli jsme se v půl sedmé na Můstku, kde nám Hanka vysvětlila program na následující dvě a půl hodiny. V tomto časovém rozmezí jsme se snažili nasbírat co nejvíce bodů cestováním v MHD. Už ses někdy pokusil/a projet celou trasu nějaké linky, získat co nejvíc „postupek“, svézt se přívozem a lanovkou, sestavit slova Kapytola a Skrypta z počátečních písmen navštívených zastávek a podniknout večerní okružní jízdu příměstskou linkou autobusu? Na téhle schůzce k tomu bylo příležitostí až dost, charakterizovala bych ji jako nekonvenční a neskutečně osvobozující.

 

Po vyslechnutí pravidel a zodpovězení dotazů jsme se rozdělili do 3-4 členných skupinek a vydali se na cestu. Vychutnávala jsem si bezcílné putování, zvědavé pohledy spolucestujících, zvláště když jsme vybírali trasu podle názvů zastávek kvůli získání chybějících písmen do slova Kapytola, nečekané změny plánu a sprintování z jednoho spoje do druhého. Příjemně mě překvapila ochota řidičky lanovky, které nám nejen nabídla k nahlédnutí jízdní řády spojů, ale dokonce ve snaze nám pomoci angažovala i své kolegy dispečery.

 

Litovala jsem, že jsme neměli k dispozici více času, protože jsme některé úkoly dokázali splnit jen částečně. Po návratu do Zelené jsme si sdělovali zážitky a porovnávali zvolené strategie(ano, dvojka opravdu nejezdí po půl sedmé večer, přívozů je v Praze v provozu hned několik a cesta lanovkou z Újezda na Petřín se započítává i jako projetí celé trasy linky!). Padlo několik návrhů na zlepšení – např. stanovit čas, po kterém už si nebudeme započítávat body a jen se do půl hodiny dopravíme do klubovny, abychom se vyhnuli čekání na skupinky opozdilců. Jsem toho názoru, že jsme si celkově schůzku parádně užili a odnesli si z ní jednak praktické informace o dopravní síti na území Prahy, tak třeba více pochopení pro spěchající spolucestující.

 

Anežka

 

 

 

2014 © Jan Šebetovský