Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Mikulášský víkend 4.-6. 12. 2009

06.12.2009 20:45

Miquik 2009

Jako každý rok, když začnu cítit kouzlo zimy ve vzduchu, vím že se již blíží tradiční Mikulášský víkend (Miquik) a už se na něj moc těším. Taky proto, že se tam sejde mnoho Skrypťanů a tak je zábava zaručena;).

Komponovaný večer
Letos jsme všichni zvolili  jako páteční program Komponovaný večer. Cesta do Bohnic byla trochu zapeklitá, ale všichni jsme se nakonec našli a u starostlivého Fčelky si vyzvedli lístky. Skrypťani vytáhli letos na Miquik se zbrusu novými tričky a 3 řady v sále byly nekompromisně ve znamení Skryptích barev. Komponovaný večer se letos velmi povedl a parádně jsme se bavili. Zvlášť když Skryťani zábavě pomohli ještě kus svým dílem. Obzvlášť povedené bylo vyprávění řečníka Martina Haka ohledně dešťného pralesa a interakce s Méďou, našim známým znalcem terénu, který ho doplňoval informacemi až neuvěřitelných detailů z života v pralese :).
Ani náhlé problémy s technikou diváky nerozhodily. Zatímco technici pilně pracují, v celém sále je tma...a začínají se ozývat zvuky jako z pralesa-moc pěkné představení.
Nálada byla opravdu dobrá a při východní poezii se pár Skryťanů málem smíchy složilo na podlahu. "Svět´lusko..." Kdo nebyl nepochopí :D.
Taky jsme se trochu vzdělali v abstraktním umění a na závěr zahrál opět Jeroným Lešner, aby uzavřel tento příjemný večer.
Pár Skrypťanů si ho teda ještě protáhlo na afterparty - jsou to nezmaři :).

Mixem:
Mikulášký seminář na téma "Svoboda a odpovědnost" byl moc pěkně připraven a myslím, že si každý přišel na své. Určitě to byla vhodná příležitost se do tohoto aktualního tématu více ponořit a hlouběji se nad ním zamyslet.
Skrypťani opět zářili ve svých veselých trikotech a byli opravdu všude. Velká výhoda našich triček se ukázala, když člověk někoho hledal. Tím, že stačilo se zaměřit pouze na pár človíčků ve známých barvách se značně zúžil výběr a dotyční se rychle našli :).

Taneční večer:
Celý Miquik vyvrcholil tanečním večerem a byla to opravdu perla víkendu. Už od startu bylo u skryptího stolečku veselo a začali jsme stavět kelímkový komín po z vypitých nápojů. Jelikož kapela hrála výborně, tak jsme to tam zase pořádně roztočili a brzy už nám nepatřil jen parket, ale i podium :). Tyčka s Kiwii, Aničkou a Evžou předtančovali pro celý sál lakolitu, Mikuláš (Koblížek) nadělil Josemu a pak přišel i kouzelník. Jak už to bývá, každý správný kouzelník potřebuje dobrovolníky z davu, aby zvýšil důvěryhodnost svých kouzel. Tímto způsobem se na jevišti vystřídal téměř celý další zbytek Skrypty :D.
Byla to úžasná shou a všichni si to hrozně užívali!
Když kapela dohrála poslední song, ani jsme tomu nemohli uvěřit že už je konec. Nejraději bychom tančili a pařili až do rána...
Naštěstí Skryptani a skauti vůbec nezklamali ani po cestě autobusem domů:). Byli jsme příjemně namáčklí jeden na druhého a okna se brzy hustě zarosila. Celou cestu jsme davově zpívali nejrůznější lidovky a atmosféra byla tak úžasná, že na to budu ještě dlouho vzpomínat...!

Dobrou noc!

Jirka

 

2014 © Jan Šebetovský