Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Plánovací schůzka

27.11.2013 18:00

Plánovací schůzka

 

 

Je tu móda rozpitvat a sešít pana Freuda
Pak chodit mezi tupce s úsměvem Harrolda Lloyda,
Chvíli ti co žerou, kdekomu pak roste ego,
hned běží složit báseň, jenže sotva složí lego

 

  Známý zvuk bzučáku mě pouští do spoře osvětleného vchodu klubovny Zelené.  V kuchyňce je v plném proudu příprava občerstvení a tak přidávám ruku k dílu a nenápadně užírám.  Dole se mezi tím shromáždil dav schůzekchtivých bratří a sester. Lidu jak psů a jen tak tak jsme se vtěsnali do důvěrného prostoru našeho středečního útočiště.  Na začátek dorazila pohledná slečna v žlutém svetříku a oznámila, že na nás jde dělat experimenty.  Každý z nás nafasoval krabičku se stavebnicí LEGA, a zatímco si šťastlivci mohli po pár minutách hrát s bezva vrtulníčkem, my ostatní s těžší a náročnější stavebnicí robota se museli trápit nad zapeklitými součástkami a zrakem rentgenovat návod hodný semestrálního projektu studenta Fakulty strojní ČVUT. Skrypťané (a pro Kapytolany to platí obzvlášť) jsou však lidé nadobyčejně schopní a nadaní a tak se nakonec všem podařilo sestavit stavebnice dle zadaných instrukcí. Dále jsme dostali úkol nacenit, kolik jsme ochotní zaplatit za svoji stavebnici a za stavebnici spolusedícího, což nebylo moc, jelikož se ukázalo, že jsou všichni švorc. Slečna ve žlutém svetříku, vědoma si naší inteligence a schopností pokus ukončila a my se mohli naplno pustit do kreativního plánování schůzek na další semestr. Šeby s Pampeliškou nás rozdělili do menších elitních skupinek a každá s nich brainstromovala až se nám z hlav kouřilo. Každé z elitních skupinek se podařilo vypotit návrhy programu do všech kategorií jako třeba sport, kultura, hraní si, skauting a dalších smysluplných, které už z popsaného balicího papíru hlásaly nevšední zážitky budoucích jinak všedních dnů. Šeby rozdal hlasovací lístky a ujal se vysvětlování propracovaného systému hlasování. Mezi tím, co vybraná skupina expertů a matematických mágů vyhodnocovala výsledky hlasování, my ostatní si v chladném prostoru čajovny zahrály něco málo dramatických her. Vrcholem našeho středečního setkání se stalo radostné vyhlášení vítězných schůzek a méně radostné upsání garantů k jednotlivým schůzkám.  Následoval pozdní večer s tesknými i veselými tóny sladkých dřev a zpěvem předních kapytolých muzikantů s promítáním fotografií z nedávné víkendové výpravy s internetovým připojením v retro stylu. Hromadně se tak mohlo zavzpomínat na precizní, neopakovatelnou práci úžasného organizačního týmu víkendovky, zejména pak jeho mužské části. Posléze jsme se postupně začali vydávat do ponurých uliček dejvické čtvrti, doufaje v jednu z posledních souprav metra ve směru Depo Hostivař.

 

Zápis (pod Kecalovým zákeřným nátlakem) provedl Martin

2014 © Jan Šebetovský