Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Podzimní Kapytolí víkendovka

22.11.2013 18:30

Podzimní Kapytolí víkendovka

22. - 24. 11.

V pátek večer jsme se po dvou skupinkách vydali vstříc Zóně. Naše strastiplná cesta začala na holešovickém autobusovém nádraží, kde nám neznámý muž v klobouku předal jízdenky a každému vlastní dopis s instrukcemi důležitými pro úspěšnou misi. Kdo dokázal před začátkem víkendovky rozluštit šifru nebo pozdější nápovědu, věděl sice, že autobus nás doveze do Nového Boru, ale jen málokdo asi čekal, že toto město a základnu, kde budeme bydlet, dělí několikahodinová cesta studenou listopadovou nocí plná nástrahů Zóny, mezi které patřil třeba úvodní náročný výstup na klíč, marné čekání na Vlak splněných přání, hledání Naděje a klíčů. Obě skupiny nakonec přežily a tak jsme si někdy kolem druhé třetí hodiny ranní mohli prohřát na Marušce svoje zmrzlé kosti, naplnit prázné žaludky a dopřát si zasloužený odpočinek na lůžku.

V sobotu nám dala Zóna pokoj a tak jsme ráno vyrazili na krátkou obhlídku krás vesnice, jejíž nejnáročnější část byla výstup k malebné kapličce na skále. Když jsme při cestě do chaty objevili na poli balíky slámy, bylo na další hodinu o zábavu postaráno - zůstali jsme tam, dokud nás nějaký pán nevyhodil. Odpoledne jsme si zadiskutovali a "zaválčili" při programu na téma Zdi a večer zarelaxovali při čajovně a békání.

V neděli ráno jsme si vychutnali dosti záživnou snídani, kdy jsme nemohli používat ruce a veškeré jídlo jsme měli rozvěšeno na stromech. Ač to vůbec nebylo jednoduché, nakonec jsme dostali docela dost pochoutek nejen na nos, tváře a vlasy, ale i do žaludku. Protože naše mise do Zóny byla úspěšná, mohli jsme před návratem do reality zapřemýšlet nad svými nejtajnějšími a největšími přáními a pojistit si jejich naplnění rituálním spálením v ohni na nedalekém tábořišti. Po předodjezdovém úklidu Marušky nás čekala už jen unavená cesta do Prahy a večerní hospůdka plná Martinových nepřekonatelných historek.

Výprava do Zóny byla moje první víkendovka ve Skryptě, a i když jsem si v mrazivé pátečně-sobotní noci sáhla na dno a organizátory při ní div neproklínala, ve výsledku se mi tato akce moc líbila a její strůjcům, Jole, Martinovi a Áňe, skládám velkou pochvalu.

 

Bagu

2014 © Jan Šebetovský