Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Psychologie zdraví 22.4.

07.05.2009 14:17

A máme tu další schůzku ... tentokrát se na ni všichni velmi těšili ... asi se ptáte proč? Když Íáček na burze nápadů přišel s možností pozvat odborníka na mezilidské vztahy  hned bylo jasné, že pana  Jara Křivohlavého na jedné z našich schůzek určitě uvidíme.

                A tento den nadešel právě 22.4.2009. Všichni už nervózně podupávali před klubovnou, a když konečně dorazily klíče, začal se po prvotním se přivítání všech přišivších, vařit čaj. A divili byste se, na této schůzce po jedné místnosti kolovalo tolik sladkostí a slaností, jak už dlouho ne :-).

A teď zpátky k mezilidským vztahům. Když se všichni skoro usadili, zazvonil zvonek a do místnosti přišel starý pán, který na svůj věk > 80 let vypadal velmi vitálně a vesele. Své povídání začal vyprávěním o svém dětství a životě, který neměl vůbec jednoduchý. Od náhodného jména z kalendáře – proto Jaro, přes studium psychologie, která byla v té době nedoceněná, koncentrační tábor, ze kterého se naštěstí vrátil, dodatečné studium elektriky, aby uživil svou rodinu až doposud, kdy pan Prof. Jaro Křivohlavý patří mezi uznávané psychology.

 
 

A poté přišly dvě aktivity na větší poznání sama sebe a svého okolí. Nejdříve jsme měli na papír doprostřed nakreslit sami sebe a na zbytek pět nejdůležitějších osob v našem životě, které poté spojit se sebou čárou. Z toho bylo vidět, kdo je nám nejblíž a na koho se díváme shora a ke komu naopak vzhlížíme.

 

Poté přišla druhá aktivitka, kde jsme měli na 3 papírky napsat tři nejdražší hmotné věci a na další tři odpověď na otázku „Kdo jsem?“ ... a postupně jsme si představovali, co by se stalo, kdybychom o ně přišli. Poté byla ještě krátká povídání a pan Křivohlavý nás opustil.

                Ale my jsme nezaháleli a šli si zahrát aktivitku – předávání „baby“ trochu jinak – zadní částí těla, ale jedné paní se to nelíbilo a tak jsme se přemístili zase do klubovny, ale mezitím jsme si nezapomněli zahrát válku se spadanými růžovými lístky sakury, které mnozí z nás měli ve vlasech ještě dlouho.

                V klubovně poté zbytek programu probíhal po Iáčkovým vedením, kdy jsme byli rozděleni do dvojic a jeden se snažil odpovídat asi 4 minuty na otázku „Mám na sobě rád…?“, poté se role vyměnily a na konci si oba popovídali, jaké to pro ně bylo.

                A poté po skončení oficiálního programu se klasicky povídalo, postupně lidé mizeli a mizeli, až odešli i poslední a šlo se pěkně spááááááááááááááááááát.

                Tyčka

 

2014 © Jan Šebetovský