Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Rekonstrukce domečku v bažině

26.04.2011 18:30

Bylo, nebylo, v lese stála jedna chaloupka obklopená bažinou, která by se dala krájet. V ní bydleli dva vyhulové, kteří dovnitř lifrovali bordel a hulili vodní dýmku. Naštěstí se objevila zbojnice Alíče a její panoši, kteří vykopli vyhuly i s jejich bordelem ven a započal úklid. Útržky Johnyho paměti: Oslík: „Vlezte tam, co jde spálit, spalte, co nejde, dejte do konťáku, to se vyhodí a cejchy těch vyhulů do pytle!“ Všichni chtěli pořád vyhazovat spoustu krásných věcí, byla to hrozná škoda. A taky … nádherná chaloupka a nikdo nechce docenit tu romantiku … a pak se zjistilo, že se o to vlastně nemá kdo starat … tak jsem se zamiloval. „A co s tím sekretářem?“ „Vyhodit.“ „A můžeme ho rozebrat na šuplíky a vyhodit je z nejvyššího okna?“ Útržky paměti Jafar a Gregyho: „Johnýýý, jak se tam dostanu?“ „Hodíme na oheň chrastí a půjdeš po kouřových signálech.“ Oslík stojí za barem a dělá jídlo. Madla přebírá orienťácká čísla a bere špendlíky. Hledáme číslo 42, odpověď na všechny otázky. Hoří velký oheň. „Šeby, co s touhle žárovkou, funguje?“ „No, tak ji někam zapojíme“ Šeby světlonoš. Fotíme se s oficírskýma čepicema a růžovýma lenonkama. Martin chce spálit všechny knížky! Gregy a spol. opravují půdní světla. Věšíme na zeď berli. Stěhovali jsme dolů motorku. Našli jsme funkční benzínové čerpadlo a nastartovali jsme ho. V jedenáct jsme šli na hodinu do sauny a vrátili se ve dvě. Gregy čekal drnovou chajdu u v lesích a ne elektriku a saunu.

2014 © Jan Šebetovský