Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Šerm

13.04.2011 18:00

Jedné deštivé dubnové středy, kdy nejlepší nápad je válet se doma v posteli se Skrypta sešla na šermovací schůzce. A to ještě k tomu na zcela netypickém místě – v závětří strahovského stadionu. Vůbec nám déšť a vítr nevadil, pod vedením Johnyho jsme se nejdříve naučili základní typy úderů a krytů, dále vyzkoušeli různé druhy mečů, sekyr a řemdihů, a také základy sportovního šermu. Z předešlých řádků mohlo vyplynout, že půlka Skrypty je alespoň bez jedné končetiny, ale nebojte, všechny zbraně byly dřevěné a dostatečně obalené, takže k žádnému úrazu naštěstí nedošlo. Po kratičké výuce došlo na šerm ve všech možných podobách, takže náhodný kolemjdoucí mohl zahlednout bojující dvojice, trojice či řady, bojovníky s mečem, mečem a štítem či mečem a dýkou. Až tma nás vyhnala k Tymiánkovi na pokoj, kde jsme se zdrželi někteří až do brzkých ranních hodin.

2014 © Jan Šebetovský