Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Slovenská schůzka aneb Akce Drevokocúr 26.10.2009

01.12.2009 18:53

 

 

 

 

Jsem z toho jelen...Když jsem byla malá holka říkali mi Češi, že drevokocúr je na Slovensku veverka. Vyrostla jsem a zjistila, že Slováci rozšiřují tuto legendu pro svoje pobavení a že na Slovensku není drevokocúr, ale veveruška. Slovenská schůzka, která proběhla 26.10.2009 mi v tom udělala ještě větší maglajz. Drevokocúr prý je a je to legendární tvor a každý si ho přeje vidět..A Skrypta mohla být při pátrání po něm!

 

Na to že je nás ve Skryptě teď celá kopa, na schůzce nás bylo v nejpočetnějším momentě asi 15. Tak málo lidí chodí snad jen o zkouškovém! Možná to bylo proto, že „pondělky“ byly vymyšleny narychlo, aby středy zůstaly mlaďochům. Než se to zajede a ustálí bude pravděpodobně poloprázná klubovna.

 

Slovenská schůzka nám ukázala, že Slovensko je pohádkovou zemí ve středu Evropy, ale taky poskyla inspiraci ji víc poznat. Nahlédli jsme do významných měst, regionů, navštívili tamní sportovce a poté se vydali na putování za bájným drevokocúrom. Ve třech družstvech jsme vylezli na tři vrchy, na nichž nás čekal kvíz o Slovensku. Otázky byly vskutku nelehké- od jména prezidenta, premiéra, přes přiřazení jednotlivých významných slovenských osobností k jejich aktivitám, po překlad některých pozoruhodných slov. Po cestě na vrcholy jsme trénovali naši paměť při učení se slovenskému textu, povídali jsme si o místech, která jsme na Slovensku navštívili a přemísťovali se tak, že jeden šel v předklonu, jeden pozadu, jeden skákal po jedné noze a jeden byl slepý. Drevokocúra se však nepodařilo objevit ani jedné skupině. A tady vznikly mé další pochyby o tom, že drevokocúr skutečně je.. Zase jsme naletěli na žertík od Slováků!!!

 

V klubovně na nás čekala slovenská méně známá hudba a hra s umístěním nápojů na mapu Slovenska podle toho odkud nápoje pocházejí. Nakonec jsme rozmístění na mapě zvládli vyřazovacím způsobem. Na úplný konec schůzky nám byly prozrazeny správné odpovědi z kvízu z putování za drevokocúrem.

 

Holmes

 

 

2014 © Jan Šebetovský