Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Sochání

02.04.2014 18:30

Prvá májová schôdzka sa niesla v znamení umeleckej kreativity. Schôdzku pre nás pripravil Šeby, ktorý nám zabezpečil „umelecký“ materiál ytong. Ako to u nás zvykom býva, jedna časť prítomných pripravovala malé občerstvenie, a tá druhá náš malý exteriérový ateliér – celta, igelit a dáka tá bedňa s náradím. Naše kreatívne duše sa chopili svojho kúsku tvárnej hmoty a na chvíľku sa zahrali na sochárov. Z môjho hľadiska sa veľmi inteligentne Šeby pustil do výroby abstraktného umeleckého diela – vždy niečo z toho zaujímavého vypadne. Kreativite sa medze nekladú, výtvory boli rôznorodé, cez „Indiánsku tvar“, „okrídleného leva“, „medveď alias snehuliak“ atd... Náš outdoorový ateliér pútal pozornosť niektorých okoloidúcich, takže sme miestami mali aj publikum, či záujemcov o budúcu vernisáž. Každopádne, ak má niekto záujem vidieť naše umelecké diela, možete ich vzdliadnuť v našej klubovni, vystavené vo „vytrínke“ oproti lekárni. Prajeme hlboký estetický zážitok! Ďakujeme Šebymu, z skvelý nápad, podporiť v nás umelcov, zapojiť kreativitu, vyskúšať niečo nové.

 

Ivča

2014 © Jan Šebetovský