Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Spolumat – Hrdina západu

04.02.2014 18:15

Dnes jsme se rozhodli naplňovat roverské heslo „Sloužím!“ a vyrazili jsme do divadla. To samo o sobě by ho pravda nenaplnilo, ale nabídli jsme pomocí serveru Spolumat doprovod lidem, kteří ho potřebují. I když se podobná schůzka konala ve Skryptě již podruhé, předcházely jí notné přípravy (jedna z paních pokladních divadla Járy Cimrmana si mě bude pamatovat asi hodně dlouho). Nakonec jsme se ale do divadla v pořádku dostali.

Divadlo bylo bezbariérové a uvaděč ochotný, takže jsme s paní na vozíčku neměli skoro žádnou práci. Nicméně i tak si od nás ještě před začátkem představení vyžádala kontakt a svěřila se nám, že kdysi taky skautovala. Po konci divadla jsme konečně mohli paní významněji pomoct s nastupováním do auta a tak jsme všichni poprvé viděli auto upravené pro vozíčkáře zblízka a paní byla ráda, že jsme jí nastupování ulehčili.

2014 © Jan Šebetovský