Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Taneční schůzka 24.2. 09

03.03.2009 00:23

Taneční schůzka 24.2.

Dneska jsem na schůzku šla o něco později a trochu jsem se bála, že sama v těch uličkách ani Budeč nenajdu. V ruce jsem svírala mapku, kterou jsme obdrželi mailem, a doufala, že se neztratím. Moje obavy byly zbytečné, protože jsem ani nemusela zajít za roh a už jsem viděla malým okénkem taneční parket, po kterém se vznášela spousta nohou. Ty nohy jsem okamžitě poznala, všechny byly stoprocentně skryptí:-)

Uvnitř už stačilo hledat podle sluchu, odkud se ozývá ta krásná hudba. Když jsem je konečně našla, ocitla jsem se na schodišti, ze kterého se mi naskytl úžasný výhled na spoustu krásných dam a sympatických pánů, kteří právě tančili waltz. Chvíli jsem se kochala pohledem na tančící páry, které plují parketem a vypadají, že waltz tančí již od dětství. Postupně jsem je všechny pozdravila a Tyčka mi ukázala, kde je šatna, abych se mohla převléknout.  Zatím, co jsem se převlékala do tanečního, proběhla pauza, po které jsem se i já přidala k ostatním tanečníkům. 

První tanec, kterého jsem se zúčastnila, byla mazurka. Byla jsem ráda, že začínáme jediným tancem, který jsem se kdy učila :-) Tím to však nekončilo. Postupně jsme se učili další a další tance jako např. cha-cha, jive, foxtrot,…., ale i kankán a pak jakýsi skupinový taneček, jehož podivné jméno jsem okamžitě zapomněla. Naši učitelé si dali za úkol nejen nás naučit tančit, ale hlídali, jestli náhodou někdo s někým netančil dvakrát a jestli všude proběhla výměna partnerů. A tak jsme za večer prostřídali nejen několik tanců, ale i tanečních partnerů. Některé tance nám šli lépe, jiné hůře. Pro některé to byly nové zkušenosti, pro jiné opakování dávno zapomenutých činností, ale rozhodně jsme si to všichni užívali.

Abychom věděli, jak to má správně vypadat, připravili si pro nás Tyčka s Varechou malé taneční vystoupení. Všem se nám zatajil dech při pohledu na ně. Inu, máme ještě co dohánět.

Na programu však nebylo jen tančení. My totiž na Evžu něco věděli. Věděli jsme, že měla narozeniny a tak jsme jí popřáli a dostala dort a květiny. Připili jsme jí na zdraví, pomohli sníst dort a pokračovali volnou zábavou, při které se postupně vytráceli ti, kteří museli ráno brzy vstávat nebo se učit apod.

Zůstali jen ti nejvytrvalejší a ti pokračovali do nejbližší hospody, která byla naštěstí hned za rohem. Obsluha se trochu vyděsila, když se jim v jedenáct večer zaplnila hospoda:-), ale nakonec se některým z nás podařilo ukecat servírku, aby jim udělala i občerstvení. Pěkně jsme si poklábosili nad sklenkami rozličných obsahů, zahráli si fotbálek, utopili gumovou kachničku v pivu, a co já vím, co ještě a okolo půl druhé, když jsme byli vyzvání panem vrchním k placení, jsme se postupně odebrali domů do svých pelíšků.

Byl to velice krásný večer. Velký dík patří hlavně trpělivým učitelům tance Niky, Tyčce a Koblihovi, kteří si pro nás tuhle schůzku připravili.

Linhi

 

2014 © Jan Šebetovský