Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Vánoční schůzka 17.12.2009

05.01.2010 17:52

Všetci sme vyjedali čokoládky z adventného kalendára a očakávali príchod toho najkrajšieho, čo nám rok prináša.  Vianoc... skryptích!

Sešli jsme se 17. prosince na stanici metra Prosek. Všude zima a tma. A v té zimě poletovaly sněhové vločky. “Proč to nevyužít?”, pomyslela si Jitka (Poplova) a prvním bodem programu byla sněhová bitva.

Pak jsme se přesunuli do klubovny a nacvičovali scénky na téma: co všechno se může stát o Vánocích. Moje skupina zjistila, že o Vánocích může sněžit, takže jsme několikrát zasněžili. Jinak jsme zahráli Betlém. Další scénky byly o kofolovém zlatém praseti, čarodějovi s kloboukem, který svou zázračnou holí probouzel recitující a hudbu dělající postavy, Coca-Cole a Santa Klausovi. Jak by řekl G. B. Shaw.: „Vánoce jsou vnuceny vahajícímu a znechucenému národu obchodníky a tiskem. Bez nich by chřadly a odumíraly v plameni všeobecné nenávisti.“ (tak a teď víte, proč jsme my ekonomové tak důležití:).

Vítězná scénka byla hraná koleda, bohužel ji neznám, takže nevím, jak se jmenuje. Každopádně to bylo ještě vtipnějsí než naše scénka, takže si vítězství zasloužili. Díky němu získali jako první přístup k večeři: vánočnímu salátu, párkům a cukroví. Mňam!

Po večeři jsme si pod vánočním stromečkem našli krásné vánoční dárky přímo od Ježíška. Některé se daly i jíst, což je moc fajn, jiné zase hezky vypadaly. Gumídek všem vyrobil nádherné skryptí Pfka 2010. Teď vím, co si určitě vemu do Francie.

V této chvíli se lidi začali postupné vytrácet. Testy, zkoušky, program pro skautíky – to všechno znemožňuje vysokoškolským skautům plně si užívat programu... Třeba si zahrát Audiostop s filmami a pohádkami. Moc jsem toho neznala, takže jsem ho částečně prospala a probrala jsem se až za zvuku Koblihovy kytary. A tak jsme zpívali a zpívali až do rána. Bylo to moc hezký.

Veselé Vánoce, Skr¥pto!

Jana

2014 © Jan Šebetovský