Logo Skrypty: Oranžově vyplněný a černě ohraničený kruh, v jehož horní části je černě nakreslen obrys knihy a v dolní čási nápis Skrypta, ve kterém je ypsilon nahrazeno symbolem jenu. Skrypta
vysokoškolský roverský kmen
Znak Junáka: V pozadí je modrý rojlístek, na němž dominuje oranžová lilie, která je uprostřed překryta bílým polem v němž je černá chodská hlava psa.

Večeře pro bezdomovce

08.04.2014 18:15

Sešli jsme se v Zelené o půl hodiny dřív, odebrali se do kuchyně a zatímco jsme loupali a krájeli všemožnou zeleninu do bramboračky, diskutovali jsme o nechuti většiny Yndexu kandidovat na vůdce (což byl vlastně důvod, proč jsme se sešli dřív). Ve tři čtvrtě na devět bylo hotovo a tak jsme se v šestičlenné sestavě vydaly na Hlavní nádraží, vybavené deseti litry bramboračky a cedulí hlásající: UŽ JSTE VEČEŘELI?

Proti všemu očekávání bylo na Hlavním nádraží prázdno. Strávníci se objevili až po chvíli, když už jsme začínaly přemýšlet, co budeme dělat s barelem polévky. Sice v nijak hojném počtu (nedaleko stojící policejní auta asi vzbuzovala přílišnou autoritu), ale i tak polévky znatelně ubylo. Moje nejčernější obavy se nakonec nesplnily, bezdomovci byli docela milí, jeden nám dokonce zahrál na zobcovku Green sleeves. Asi za dvě hodiny se barel vyprázdnil, a tak jsme se rozešly s tím, že něco podobného by určitě stálo za to zopakovat.

2014 © Jan Šebetovský